7,35 × 2,5 m; 18,4 m²
A Sourcing Kft. lelkes támogatója Klein Dávid alpinistának. Legnagyobb tárgyalójukat az Everestről nevezték el, és ide készítettünk egy fotorealisztikus tájképet.
Előkészületek
A dekorációs falfestés tervezését a helyszíni felmérés, a kapott fényképek, és a kapott tervrajzok alapján digitális vázlatokkal kezdtük. A látványtervezésnél figyelembe vettük a falfelület elhelyezkedését, láthatóságát, valamint a felületre jellemző megvilágítást is.
A kompozíció perspektívájának kialakításához a horizontvonalat az ülő emberek átlagos szemmagasságához igazítottuk. Így lesz a falfestmény leginkább természetes, térbeli hatású.
A látványtervek alapján kiszámoltuk az anyagigényt és ilyenkor ellenőrizzük azt is, hogy meglévő eszközeinkből és festékeinkből megvan-e a megfelelő mennyiség az elkészítéshez.
A feliratokhoz megszerkesztettük a sablont a vágáshoz.
Miután az ügyfél elfogadta, kinyomtattuk a falfestés végleges terveit és a témához kapcsolódó, összegyűjtött referenciaképeket is. A méretre igazított látványtervre a felület nagy mérete miatt négyzetrácsot szerkesztettünk, és ezt is több példányban kinyomtattuk a rajzoláshoz.
A dekorációs festéshez szükséges egyedi színeket a látványterv alapján a megfelelő színkóddal kikevertettük.
Falfestés
A helyszínen szokás szerint maszkolószalaggal és takarófóliával fedtük le a festéktől és szennyeződéstől óvni kívánt felületeket.
A falfestmény készítését a rajzolást segítő négyzetrács vonalainak és a fontosabb geometrikus formák felszerkesztésével kezdtük, a kép középpontjától indulva jobbra és balra, valamint felfelé és lefelé. Mivel a teljes festendő felület karnyújtásnyi távolságból nem átlátható méretű, így ez a szerkesztett háló kulcsfontosságú a rajzolás szempontjából.
Az imazászlók kötelét, hogy az természetes ívet vegyen fel, egy lazán belógatott spárga mellett rajzoltuk fel a falra.
A látványterv alapján felrajzolt ábra fontosabb vonalait sötétbarna vonalakkal áthúztuk, és ugyanezzel a színnel a sötétebb tónusok helyét is aláfestettük. Ezek a vonalak az alapszínek felhordása után is halványan láthatóak maradnak, segítve így a festést, ugyanakkor a végleges képen már nem látszanak.
A kép nagyobb összefüggő felületeit hengerrel és széles ecsettel lealapoztuk a jellemző színekkel. A részleteket a kompozícióban térben hátulról előre haladva dolgoztuk ki, először a sötét tónusokkal, majd egyre világosabb színekkel festettük meg a fényes részeket, csúcsfényeket és reflexfényeket.
A logó / felirat festéséhez a helyszínen kiszedtük az elkészült sablonból a festendő részeket, majd maszkolószalaggal felragasztottuk a falra. Hengerrel egyenletesen, két rétegben átfestettük a sablont, majd a maszk eltávolítása után vékony ecsettel kiegészítettük az összekötő sávok alatti hiányokat és ahol szükséges volt, javítottuk az egyenetlen széleket.
A kép véglegesítése után eltávolítottuk a maszkokat és a takarófóliákat.
A falfestmény elkészítése 2 napot vett igénybe.